Yves Saint Laurent Yves Saint Laurent Pour Homme Erkek Parfüm
en iyi açık parfüm
Lavanta

Lavanta

Limon mine çiçeği

Limon mine çiçeği

Petitgrain

Petitgrain

Bergamot

Bergamot

Limon

Limon

Adaçayı

Adaçayı

Brezilya gülağacı

Brezilya gülağacı

Sardunya

Sardunya

Mercanköşk

Mercanköşk

Tonka fasulyesi

Tonka fasulyesi

Sedir

Sedir

Vetiver

Vetiver

üst nota oranı
Üst Nota

% 51

orta nota oranı
Orta Nota

% 38

alt nota oranı
Alt Nota

% 11

92

18-60

1971

1104

skor
kalıcılık ve farkedilirlik Kalıcılık ve Farkediliklik
kalıcılık

% 80

KALICILIK
farkedilirlik

% 79

FARKEDİLİRLİK

beğenen Beğeni Oranı
beğenen

% 71

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 29

BEĞENMEDİ

mevsim Hangi Mevsime Uygun?
ilkbahar

% 71

İLKBAHAR
yaz

% 0

YAZ
sonbahar

% 0

SONBAHAR
kış

% 29

KIŞ

günlük Günlük Kullanım
gündüz

% 57

GÜNDÜZ
gece

% 43

GECE

Yves Saint Laurent Pour Homme Erkek Parfüm Nasıl?
Lütfen kullanmış olduğunuz veya kullanmayı düşündüğünüz bu parfüm ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşınız. Bu sayede sizden sonra gelen ziyaretçilerimize değerli yorumlarınızı gösterip, Yves Saint Laurent Pour Homme parfüm ile ilgili doğru karar vermelerinde yardımcı olabiliriz. Unutmayınız bilgi paylaştıkça güzeldir.
rifat
Avangardın gücüne inananların zamansız kokusu!
parisman
Uzun yıllar kullandım ve bir parçam haline geldi. Şimdi birçok dükkânın stoklamaması nedeni ile bulunması zorlaştı. Havaalanlarındaki yerlerden ne güzel alırdım ama orda da bulmam zorlaştı. Ortadan kaybolmuş gibi görünüyor. Parfüm mütevazi fakat çok keyifli. Onu kullandığım bütün yıllarda hiç kimse olumsuz birşey söylemedi. Gerçek bir koku kesinlikle asla komşunun burnunu delmemelidir. Sevin ya da nefret edin ama bana kimse bunu kullanmamalısın diyemez...
kamber
Açılışın bir sürü insanı korkutacağı şekilde yani çok kuvvetli, yoğun turunçgillerle neredeyse sert ve biraz hayvansal olduğu çok anlaşılabilir. Bununla birlikte heyecanlı ve notalarındaki kuraklık harikadır. Çok geleneksel ve çok muhafazakar bir anlamda hafif çiçeksi kalırken, orman, yosun, kehribar ve misk sizi mest eder. Çok iyi harmanlanmıştır... Geleneksel, sade ve kusursuz centilmence bir koku. Eğer test etme durumunuz yoksa dahi bence çekinmeyin hemen bir şişe alın..
joker
Çok güçlüdür. Güçlü fesleğen, adaçayı, bergamot ve limon kabuğu notaları çok acı bir kokuya sahip. Acı dediğime bakmayın harika bir acılıktan söz ediyorum. Açıkçası ben sevdim. Acılık bir ya da iki saat sonra daha soft bir hale geliyor zaten. Uzun süre kalıcılığının olduğu gibi benim tenimde en az 8 saat etkisini sürdürüyor. Puanım 9/10
parfumbaba
Çok güzel bir koku ama Chanel Pour Monsieur ve Armani Pour Homme daha iyi. YSL Pour Homme, benim için gece klubü kokusu. İpek gömlekler giyilir ve bir kaç fıs ile aleme akılır.
Ex
Narenciye açılışı sonunda tatlı, ağaçsı bir misk içeriği ile kapanıyor. 40 yaş üstü beyefendiler için harika bir seçim. Daha modern olanlarla harmanlanmadıkça gençler için çok ağır olduğunu düşünüyorum. Bundan yıllar önce körü köründe alıp tanıştığım parfümden çok etkilendim ve halen kullanırım. Kullanan bir arkadaştan parfüm açısından çok etkilendim ve benim için özel anıları olan bir parfüm..
dogukan
Bu parfüm benim favorilerimden biri. YSL'nin ürünlerinin gerçek kalitesiyle ilgili olarak tercihimde de yanıldığımı düşünmüyorum. YSL markasının resmen imza parfümü.
alican
Limonlu, bitkisel ve her alanda kullanım için uygundur. Daha ne isteyebilirim ki? Erkekler için YSL tarafından yapılan bu koku beni diğer özel erkeksi klasiklerine de yönlendiriyor. Pek çok narenciye notası ve üst kısmında kocaman bir lavanta , ortadaki nazik bir bitki geçişi ardından yumuşak odunsu bir tabaka... Bu koku gerçekten mükemmel bir kompozisyona sahip...

Türkiye'de parfüm analizi denince akla gelen ilk web adresi olmaktan gurur duyuyoruz! Türkiye'de parfümün online adresi, onlarca kategoride bulunan ürün bilgilerini milyonlarca ziyaretçiye ulaştırılıyor. İstediğiniz markayı sitemizde bulabilir ve markaya ait olan tüm ürünleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Hatta kokuların kalıcılık, farkedilirlik, kullanım şekilleri ve bir çok detayı ile ilgili oylama yapabilir, sizlerde yeni gelecek olan ziyaretçilerimize yorumlarınız ile bilgi sunabilir, bunları tüm dünya ile paylaşabilirsiniz. Parfüm alışverişi, en çok hassasiyet isteyen ve sağlık konusunda duyarlı olmamız gereken bir ürün. Sitemize hiç bir sahte kokunun ve markanın tanıtımı yapılmaz. Bu ürünler ile ilgili hiç bir analiz verisi sunulmaz ve içerik eklenmez. Sitemize ister form doldurarak üye olabilir, isterseniz facebook ve twitter hesabınız ile hemen giriş yapabilirsiniz. Rahatsız edilmemek adına kendinize yeni bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Her aylık düzenlenmekte olan en iyiler kategorisinden bilgi alabilirsiniz. Bu kategorilerde parfümler her ay editörlerimiz tarafından seçilmiş en iyi 4 parfüm seçilmekte ve bunlar ile ilgili yorumlar yapılmakta, çeşitli bilgiler sunulmaktadır. Makaleler ve haberler kısmında sitemiz ile ilgili gelişen yenilikler ve diğer parfüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Soru sormak veya teknik destek almak isterseniz alt kısımda bulunan menüde iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Parfümlerin fiyatı, fiyatları, yorum ve yorumları, nasıl oldukları ile ilgili ve kullananlar hakkında yaptığınız arama formları ile ilgili en detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda parfümlerin ülke için fiyat analizleri ve özel fiyatları hakkında da bilgiler sunulacaktır. Ayrıca en iyi açık parfüm için tıklayınız.

Açık parfüm konusunda da başarılı içeriklere sahip olan firmaların içeriklerine ve kodlarına da yer verilmektedir.