Yıldız anason

Yıldız anason

Greyfurt

Greyfurt

Bergamot

Bergamot

Küçük hindistan cevizi

Küçük hindistan cevizi

Biberiye

Biberiye

Beyaz biber

Beyaz biber

Portakal çiçeği

Portakal çiçeği

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Kehribar

Kehribar

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

üst nota oranı
Üst Nota

% 90

orta nota oranı
Orta Nota

% 5

alt nota oranı
Alt Nota

% 5

79

20-55

2008

1732

kalıcılık

% 71

KALICILIK
farkedilirlik

% 65

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 78

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 22

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 33

İLKBAHAR
yaz

% 44

YAZ
sonbahar

% 0

SONBAHAR
kış

% 22

KIŞ
gündüz

% 33

GÜNDÜZ
gece

% 67

GECE
captcha
Orjinal opium ile asla yarışamaz.
Chinottoyani Citrus Myrtifolia varmış. Burada belirtilmemiş. İtalyan aperitiflerinde ve alkolsüz içeceklerde kullanılan çok acı ve ekşi bir portakal türü. Koku çok hoş narenciyeli ve biraz karışık.
Şişeleri şahsen görmedim, o yüzden yorum yapamam. Ama arkadaşımda 5ml tester vardı ve koku harika.
Bu 2 sürümle ilgili en büyük sorun tasarım ve kalitesidir. Onları Sephora'da gördüm ve renk yazılar çok kötü. Ucuz taklit bir parfüm gibi görünüyor. YSL yüksek standartları için çok kötü olan bir şişe ve kutu tasarımı.
Kızların malesef erkeklerden çaldığı :D harika bir parfüm. Unisex diyebilirim... Kullanmayan kalmasın..
Opium homme'den daha hoş ve daha hafif. Çok zarif tasarımlı şişeside cabası. Çifte beğeni diyorum.
Bu sabah her zamanki gibi iş yerimde sıktım. Övgü üzerine özgüler.. Bugün hangi parfüm kullandın soruları... Harika kokuyorsunlar... Gerçek şu ki benimle 4 saatten fazla tenimde kalamayan ama kokusuna hasstaa olduğum muhteşem bir şey bu ya. Yoğunluk düşük olmasa varya piyasayı alt üst eder. Bence amiral parfümü olmalı ysl markasının. Yaz ve romantik kullanım için mükemmeldir.
YSL kesinlikle bir usta. Opium Poesie de Chine onun cömertliğinin ve muhteşem deneyiminin bir başka kanıtı. Bu koku, aşıklar arasında değiştirilen, sevgi, barış ve rahatlığın en güzel resimlerini ve arzularını getiren bir şiir kadar sizlere dokunuyor. Orta notalarda narenciye, biber ve portakal çiçeği karışımı olan bir kucaklama kokusu. Çok iyi kalıcılığı sürüyor ve şişe Çin harfleriyle gradyan stilinde geleneksel olan yeni bir versiyon. Özetlemek gerekirse, bu koku onu kullananları aşık eder. Garanti eder. 10 yıldız!
Üst notalar çok hoşuma gidiyor. Yaklaşık 2-3 saat kalıcılığı sürer. O kadar koku içinde buluşabildiğimiz vanilya / kehribarın karakteristik özellikleri harika. Orjinalinden daha hafif ve daha fazla kullanılabilir bir koku. Genel olarak, kötü değil, aynı zamanda Opium ph kadar karakteristik değil.
Son zamanlarda test ettiğim parfümde ayfonun yeterli olduğunu hissedebiliyorsunuz. Sıradışı olduğunu söyleyebilirim!
Bence orijinal Opium'dan daha iyi. Her ikisi de mükemmel ancak bu modern parfüm güncel ve daha modern.
Neyse ki bir şişem var. Koleksiyonuma sınırlı sayıdaki bu süper kokudan ekleyebildiğim için çok mutluyum.
Opium Poesie de Chine pour Homme, Yves Saint Laurent'in evinden bir başka çarpıcı güzellik! Orijinal Opium Pour Homme, tüm zamanların en gözde aromalarından biri. Klasik bir yapı. Bir başyapıt! İtalya'da tatile giderken Opium Pour Homme Eau D 'Orient sipariş etmeye çalıştım ama Poesie De Chine bunun yerine geldi. İlk kez püskürttüğünüzde afyon içeriğinin burnunuza takıldığını anlayabiliyorsunuz. Ayrıca bir greyfurt patlaması ile açılıyor. Bergamot ile narenciye içerikli ama hala orijinal gibi baharatlı ve ayrıca yıldız anasonda var .. Kalp notları biraz farklı. Beyaz biber oryantal baharın özelliklerini sunarken, özellikle de portakal çiçeği bu afyonu yumuşatıyor .. Sandal ağacı, kehribar, vetiver daha yumuşak bir kuraklık ve alt nota kazandırıyor .. Notların farkı Opium'un bu sürümünde daha modern, genç daha kullanışlı .. Bu Opium versiyonu orijinalinden daha az yoğun ancak yine de Opium Pour Homme'in imza kokusunu koruyor .. DNA sı birbirine çok yakın anlayacağınız. Açılıştaki taze narenciye, kuruma anına geldiğinde baharatlarla ve yumuşak ağaçlarla mükemmel şekilde dengelenir. Bu koku çok yönlü.. Bence orijinali gibi sonbahar / kış kokusu diyorum. Kesinlikle çok seviyorum! Sınırlı sayıda tüm Opium kokularından Poesie De Chine en iyisi!
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm