Alberto Sego
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ

Yves Saint Laurent M7 Erkek Parfüm

Parfümün ardındaki ünlü parfüm uzmanları, Jacques Cavallier ve Alberto Morillas'tır. M7'ye çıplak bir adamla çok provakatif bir reklam kampanyası eşlik etti. Zarif, şehvetli, eril ve arzulu bir koku. Reklamlarda Samuel De Cuber parfümün yüzüdür. M7 ağır, zengin, yoğun ve erkeksi bir koku olup, ham maddesi yoğun, doğal, topraktan hoşa giden bir nota ile vetiver kaynaklı koyu, sıcak ve kuru odunsu notaların hakimiyeti altındadır. Bu parfümün formülü çeşitli ağaçları ve bitkileri kapsar. Bileşimde İtalyan bergamotu, Sicilya mandalinası ve Güney Fransa'dan biberiye ile zarif narenciye notaları ile başlar. Sıcak kalbinde en pahalı bileşenlerden biri olan öd ağacı, ardından vetiver içerir. Sıcak nüanslarda renkli şişede Tom Ford ve Doug Lloyd tarafından tasarlanan parfüm 2002'de yaratıldı.

Üst Nota
Biberiye

Biberiye

Mandalina

Mandalina

Orta Nota
Bergamot

Bergamot

Öd ağacı

Öd ağacı

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Alt Nota
Kehribar

Kehribar

Misk

Misk

Yves Saint Laurent M7 Erkek Parfüm Kalıcı mı?

Yves Saint Laurent M7 Erkek Parfüm kalıcılık konusunda toplam 18 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 65 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 71 puan almıştır.
KALICILIK
KALICILIK
65%
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
71%
18 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
BEĞENDİ
BEĞENDİ
56%
BEĞENMEDİ
BEĞENMEDİ
44%
9 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
GÜNDÜZ
GÜNDÜZ
22%
GECE
GECE
78%
9 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
41%
Orta Nota
39%
Alt Nota
20%
Hangi Mevsime Uygun?
İLKBAHAR
İLKBAHAR
33%
YAZ
YAZ
22%
SONBAHAR
SONBAHAR
33%
KIŞ
KIŞ
11%
9 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-55 Yaşlar için uygun
2002 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 81
2613 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Yves Saint Laurent M7 Erkek Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
10 Adet Oy Kullanılarak
70 Puan Aldı

Yves Saint Laurent M7 Erkek Parfüm Yorumları

Bu harika bir koku. Serbest bırakılmasından yani üretim anından hemen birkaç yıl sonra yeniden düzenlendi. (gözle görülür görsel değişiklik, kahverengi camına kadar.) Başlangıcı farklı, zengin değil fakat kuruyana kadar ikisini birbirinden ayırmak zor. Bu hali daha hoş.
Sessiz bir keskin ve tatlı bir tıbbi koku ile açılır. Bu hoş. Zaman ilerledikçe daha tozlu ve kehribarlı hale gelir. Koku da sessiz tatlı bir his var. Gerçekten güzel kokuyor. Performans iyidir. (12 saat uzun ömürlü). Soğuk havalarda en uygun koku diyebilir ve şiddetle tavsiye ederim.
Güzel bir koku. Yine de hiçbir Öd ağacı notası bulamadım. Bu tatlı, kehribarlı. Bunu tavsiye ederim ama fiyat saçma. Onun yerine Alberto sego alırdım.
Yoğunluk bakımından koyu, reçineli ve güçlü olan YSL M7, YSL'nin Tom Ford döneminden geçmiş bir koku olarak inşa edildiğ söyleniyor. Görünüşte, ud, tütsü ve reçinenin bir karışımı ama çok iyi tanımlanmış hiçbir şey yok. Marka bu süper karışımına güveniyor. Nasıl tatlanacağını ve keskinliğin kurumayı tatlılığa bırakmasını seviyorum. Sofistike, erkeksi ve güçlü ancak gücü korkutucu değil. 10 üzerinden 8 diye puanlayabilirim.
M7 tatlı, yapışkan, ağır ve erkeksidir: Yaz ve gündelik giyim için değil. Çok eşsiz, olgun ve fark edilir. Yeni Oud Absolu sürümüne çok benzer, bu nedenle orijinal M7'nin gelmesinin zor ya da pahalı olması durumunda diğerini denemeye çalışın. Bu çok ilginç bir deneyim çünkü ormanları ve tütsü kokusunu alabiliyorsunuz ama kokarken akla gelen şey bu değil. Bir iltifat elde etmek için yeterince güçlü ve tatlı ama diğer popüler kokularla aynı damarda değil. Değişik ağır bir koku arıyorsanız deneyin. bu kokuyu kendiniz için kullanın. Başkalarının ne düşündüğüne önem vermeden. Mükemmel performans, güzel projeler ve tüm gün sürer.
M7'den hoşlanmıyorum; Baharatlı bir arka plana karşı, vanilya ve meyve türü notaların karışımına sahiptir. Parfümü seviyorum ama çok ağır.
M7’yi inceleyen herkesin uddan bahsetmesi gerektiğini biliyorum. Ama bana göre bu özelliği yarım saat içinde kayboluyor. M7’yi uddan daha iyi hazırlanmış bir kremalı tatlı cılız odun parfümü olduğunu düşünüyorum. Gerçek yıldız sandal ağacı ve özellikle hoş bir meşe notasının bir karışımı gibi gözüküyor. Sonuçta, harika bir koku.
M7, bir miktar kehribar ve mükemmel bir şekilde işlenmiş vetiver ile vurgulanan pürüzsüz, neredeyse şifalı bir koku . Açılıştaki bu üçlü etkisi dumanlı, şehvetli ve çok cazip.
İster inanın ister inanmayın, birkaç hafta önce iki versiyonu da denedim. İki seri arasında hiçbir fark olmadığını söyleyebilirim. Tek fark şişe rengidir. Çekinmeden yeni şişeden alabilirsiniz.
Denemek istediğim bir modeldi. İyi bir fiyata bir şişe 3.3 OZ boyutunda aldım ve teslimatını bekliyorum. Nasıl sonuçlanacağını bilmiyorum, ama harika olduğunu duydum. Denemeden aldık bakalım hayırlısı.
M7'nin tüm versiyonlarına sahibim. Uzun ömürlülüğü her yönüyle gerçekten çarpıcı bir güç merkezi. Gerçekten bir M7 bağımlısıyım. Bu parfümün olumsuz özelliği yok.
Şu anki mevcut M7 versiyonlarının yeniden formüle edildiği ve çok zayıf olduğu gerçeğini herkes biliyor. Eskiye dönüş olmaz ise unutulacak bir parfüm.
KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER